top of page

Hüpnoteraapia

Hüpnoteraapia on kõige kiirem vahend uskumuste ja/või käitumise muutmiseks. See on hüpnoosi ja teraapia koostöö, kus hüpnoterapeut keskendub alateadvuse mõjutamisele, probleemi ümberprogrammeerimisele muutunud teadvuse seisundis. Sel ajal on klient sügavalt keskendunult lõdvestunud, mis võimaldab juurdepääsu alateadlikele mõtetele ja käitumisele. Hüpnoos on vaid üks paljudest viisidest, kuidas inimene enda uuele teele suunata ja eesmärke saavutada saab. Kuid see on kiireim tee kohale jõudmiseks. Alateadvus on meie parim sõber.


ME TEEME SEDA TÖÖD KOOS.

enesehüpnoos.jpg

Hüpnoos ei ole tungiv meetod, see ei tungi kuhugi süsteemi sisse, see pole ka uni ega teadvusetus. Ei ole vaja karta, et sisendatakse midagi, millest ise teadlik olla ei saa. On ekslik arvata, et hüpnoosi all olev klient ei suuda reageerida ja seetõttu on hüpnoterapeudil ülim kontroll kliendi üle, ka ei ole võimalik sundida avaldama isiklikke saladusi. Hüpnoosi all oleval kliendil säilib täielikult reageerimis- ja otsustusvõime, ta ise "istub enda auto juhiistmel ja keerab rooli".

 

Kuid terapeut aitab kliendil jõuda seisundisse, kus alateadvus töötab kõige efektiivsemalt. See sarnaneb kõige enam une-eelsele seisundile. Ajutöö on sel hetkel veidi aeglustunud ja seetõttu ka keskendunum ning suudab oma mõttekäigu vaid ühele asjale pühendada. Välised stiimulid ei sega ja selline seisund aitab kliendil paremini vastu võtta hüpnoterapeudi poolt saadud harjumust muutvaid sõnumeid. Hüpnoosiga on võimalik ümber kirjutada alateadlikke varem kinnistunud mõttemustreid, uskumusi.

Inimese keha ei tee vahet millegi ettekujutamise ja selle tegeliku juhtumise vahel. Kehal on samad füüsilised reaktsioonid, sõltumata, kas klient kujutab midagi ette või toimub see päriselt. Klient saab hüpnoterapeudi toolil lamades oma hirmudega võidelda, kaalu langetada, sportlasena võistlustel kõrgemale hüpata, motivatsiooni suurendada, parandada suhtlusvõimet jne.

 

Seega tähendab, et kui kliendil on aeg lavale esinema minna, seista staadionil stardipaku taga, süüa tervislikku toitu või lõpetada asjade venitamine, tunneb keha siis nagu oleks ta seda juba teinud ning seetõttu on inimesel enesekindlus ja võime seda edasi teha.

Konfidentsiaalsus garanteeritud. Kõik, mida seansi ajal räägid,  jääb meie vahele.

Hüpnoos ei sobi südame- ja epilepsiahaigetele, psüühika-häiretega inimestele, psühhoosihoogude ja skisofreenia all kannatavatele inimestele.

Hüpnoteraapia kestvus on kuni 90min, mis sisaldab vestlust kliendiga probleemi väljaselgitamiseks, edasiste sammude ja tegevusplaani koostamiseks. Seansi käigus keskendub terapeut kliendi alateadvuse mõjutamisele ajal, mil klient on sügavalt keskendunult lõdvestunud.

Enesehüpnoos

Kõige hullemad mõtted tulevad täiskasvanu ellu kaasa alati lapsepõlvest ja hakkavad siis teatud hetkedel „oma elu“ elama, teisisõnu triggerdama olukordades, kus võiks rahulikult mingile sündmusele otsa vaadata/möödagi kõndida, adekvaatselt olukorda hinnata. Näiteks tekib ärevus ootamatult teadmatul põhjusel trammiga sõites või poes kassajärjekorras seistes.

Enesehüpnoosiga on võimalik ümber kirjutada alateadlikke varem kinnistunud mõttemustreid, uskumusi; mõjutada oma alateadvust; stimuleerida organite tööd; aidata kaasa haigusest paranemisele; aktiveerida teatud osa ajust, mida aktiveerida soovitakse.

Kasutan enesehüpnoosis kehaankruid või sõrmemudrasid (sõrmeühendid, žestid), mida teatud olukordades puudutades saab klient ise kiirtee alateadvusesse, et mõjutada teatud protsesse. Ankur on stiimul, mis reaktsiooni käivitab. Need peavad olema hästi meeles, et vajaduse korral kiiresti aidata ennast. Enesehüpnoos ei ole ravi vaid suurepärane profülaktika ja enese toetamine teatud olukordades.

Enesehüpnoosi saab kasutada näiteks:

·        Õppimisel / teatud asjade meelde jätmisel 

·        Ärevuse korral enda rahustamiseks

·        Mõttemustrite murdmiseks

·        Enda kohta teatud hinnangute ümberkirjutamiseks

·        organite töö toetamiseks ja aktiveerimiseks (näiteks 

         peale operatsiooni)

·        loend ei ole lõplik

Mudrasid on lihtne sooritada, need võivad muutuda regu-laarseteks harjutusteks igasugustes tingimustes nii, et teised ei näe ja mida on hea kasutada inimestel, kellel on alati vähe aega.

Enesehüpnoos sobib inimesele, kes mõistab sõna meditatsioon või teadlikkus. 

Enesehüpnoosiks on vajalik vähemalt 2 eraldi seanssi. Mõlema seansi kestvus on kuni 60min. Esimene seanss sisaldab vestlust kliendiga probleemi väljaselgitamiseks, edasiste sammude ja tegevusplaani koostamiseks. Teise seansi ajal stimuleerime sõrmemudrade kaudu vajaliku organi tööd või saadame signaali alateadvusesse soovitud reageeringu aktiveerimiseks.

enesehüpnoos_2.jpg
bottom of page